2september

AKÉ SÚ TIE SPRÁVNE TOPÁNKY PRE SVADOBNÝ DEŇ?

Tak veľmi sa každá nevesta zameriava a  sústreďuje na rozhodnutie, ktoré svadobné šaty vybrať, že niektoré ženy zabúdajú na výber svadobných topánok, ktorý je rovnako dôležitý. Keď sa snažíte rozhodnúť, čo si obuť na svoj veľký deň, je niekoľko kľúčových vecí, ktoré je potrebné zvážiť. Pozrite sa na zoznam nižšie, kde Vám uvediem dôležité fakty o tom, ako si vybrať vašu obuv pre svadobný deň.

 

ŠTÝL

Pravdepodobne prvá vec o ktorej väčšina ľudí premýšľa, pokiaľ ide o výber topánok, je štýl. Hľadáte klasický pár lodičiek s opätkom, elegantné baleríny, jednoduché sandále alebo zábavné tenisky? Jedným z prvých krokov je potrebné uvedomiť si, kde sa bude svadba konať. Plážová či záhradná svadba bude vyžadovať inú obuv ako tanečná sála. Štýl vašich šiat je tiež dôležitým faktorom. Chcete aby sa topánka, ktorú vyberiete, dopĺňala a jemno ladila s celkovým vzhľadom, alebo chcete, aby vynikli a boli zábavné a jedinečné? Budú skryté pod Vašimi šatami väčšinu času, alebo majú vaše šaty kratší lem, čo robí vaše topánky dôležitým doplnkom? Pozrite sa na rôzne možnosti štýlu a zvážte, ako môžu byť zladené s vašim oblečením a miestom konania.

 

FARBA

Dokonca aj vtedy, keď sa rozhodnete pre tradičnejší štýl obuvi, máte k dispozícii veľa farieb. Niektorí ľudia si vyberajú neutrálnejšiu farbu, ako je biela, krémová alebo béžová, aby neostrili pozornosť na samotnú obuv, zatiaľ čo iní dávajú prednosť použitiu topánok ako okamih pre zvýraznenie farby! Mnohé nevesty si dokonca zvolia, aby svoje topánky použili ako svoje „niečo modré“ a šli s nádhernou námorníckou alebo jasnou kobaltovo modrou ako zábavné prekvapenie, ktoré vychádza z pod svadobných šiat. Ale tam farba nemusí končiť; ak máte radi určitú farbu, nebojte sa ju prezentovať, keď pôjdete v uličke! Môžete ich zladiť k ostatným svadobným farbám z výzdoby, alebo mať len svoj vlastný jedinečný výber farby. Tu nie je nič správne alebo nesprávne, takže ak ste osoba, ktorá miluje jasné a odvážne farby, nebojte sa nechať ju vyniknúť!

 

VÝŠKA

Ak je to možné, mali by ste si priniesť topánky na skúšku šiat, alebo aspoň zapožičať si pár, ktorý je rovnakej výšky ako tie, ktoré ste si vybrali, nech Vám dĺžku šiat prispôsobia tak, aby všetko hladko zapadalo, nech neskončíte s nešťastným prekvapením v deň vášho obradu.

 

KOMFORT

Komfort je možno jedným z najmenej zvažovaných, ale jeden z najdôležitejších aspektov obuvi na svadobný deň. Samozrejme, že chcete, aby ste vybrali akýkoľvek pár, v ktorom by ste vyzerali úžasne, ale je nevyhnutné, aby ste nezabudli na čas, koľko ich budete mať naozaj na sebe. Budete ich mať obuté celé hodiny, stojac aj počas obradu, budete chodiť od stola ku stolu, lebo je potrebné pozdraviť každého z hostí, pretancujete celý večer a možno dokonca sa budete ponáhľať zachytiť fotku s partnerom, pokiaľ bude ešte dobré svetlo.

Netreba dodávať, že je dôležité uistiť sa, že topánky ktoré ste si vybrali, budú naozaj pohodlné. Vyskúšajte ich. Noste ich niekoľko hodín okolo domu a uvidíte, ako sa v nich budete cítiť. Zistíte, čo ešte treba na nich doladiť/ upraviť, aby boli vo Váš veľký deň ešte pohodlnejšie.  Určite je lepšie popredu “naučiť sa v nich chodiť”, či  môžete zistiť, či vám spravia pľuzgiere. Žiadne množstvo gélovej výplne tomu na poslednú chvíľu nepomôže. Toto je váš svadobný deň! Chcete sa cítiť pohodlne, takže sa uistite, že vaše topánky budú úžasným doplnkom a nie bolestivým rozptýlením.

 

OSOBNOSŤ

Hovorili sme o mnohých dôležitých faktoroch, ale pamätajte, že topánky môžu byť aj zábavné a táto voľba je spôsob, ako skutočne predviesť svoju osobnosť! Možno chcete, aby ste so svojim partnerom mali zladené tenisky alebo si vyberiete pár, ktorý má divoký vzor alebo farbu. Môžete dokonca vybrať jeden pár na obrad a iný na hostinu. Možnosti sú tu nekonečné a obuv je jedna z dokonalých spôsobov, ako svoju osobnosť predviesť vo veľkom štýle!