5november

ČO JE POTREBNÉ VEDIEŤ O SKÚŠKE SVADOBNÝCH ŠIAT?

Výber svadobných šiat patrí k najdôležitejším krokom, ktoré nevesta pred svojou svadbou uskutočňuje. Snažíme sa, aby aj výber svadobných šiat, bol u nás príjemným a vzrušujúcim zážitkom. Niektoré z vás môžu mať trocha obavy, či si vyberú naozaj tie pravé svadobné šaty. Také, v ktorých sa budete cítiť dokonalo a v ktorých budete vyzerať nádherne. Bude to predsa jeden z vašich najvýznamnejších dní v živote! Preto ku každej z Vás pristupujeme tak, aby aj zo skúšky svadobných šiat ste si odniesli len tie najkrajšie zážitky. Existuje viacero ciest, ako si tie svoje vysnívané zaobstarať. V našom centre si môžete svadobné i popolnočné šaty kúpiť, požičať, ale aj nechať ušiť na mieru.

 

Aj na skúšku šiat je dobré pripraviť sa

Svadba je výnimočný moment v živote každej ženy, preto nevesty túžia počas neho vyzerať nádherne. Pokiaľ k vašim predsavzatiam patrí aj zníženie váhy, svadobné prípravy pre vás začínajú oveľa skôr, ako ste si mohli myslieť. Niekomu síce stačí na korekciu menších nedostatkov zopár týždňov, myslite však na to, že vytúženú váhu a obvod je dôležité mať už na skúške šiat. Ak by sa totiž vaša veľkosť zmenila až po návšteve salóna, môže sa stať, že na svadbe na vás šaty budú nepekne visieť. Samozrejme, platí to i opačne, preto si aj po skúške dávajte veľký pozor na váhu, aby vám šaty nemuseli na poslednú chvíľu povoľovať. Nespoliehajte sa však na rapídny pokles váhy a radšej sa stotožnite so svojím telom.

Ponuka nášho salónu je skutočne široká a určite nájdeme dokonalé šaty aj na vašu postavu a radi vám ich ušijeme na mieru.

 

Pred návštevou salóna si prezrite našu ponuku v časti Svadobné šaty

Na skúšku tak prídete už s jasnou predstavou o tom, čo sa vám páči. Môžete si priniesť aj pár obrázkov vašich vysnívaných šiat, čím uľahčíte výber sebe i koordinátorke v salóne. Rovnako by ste mali byť rozhodnuté pre topánky – približnú výšku opätku, aby sme videli, či šaty netreba skrátiť alebo popustiť. Je potrebné myslieť i na spodnú bielizeň, ktorá by mala byť rovnaká ako vo svadobný deň. Predídete tak nepríjemnostiam s vykúkajúcimi ramienkami či presvitajúcimi obrysmi nohavičiek. Tiež by bolo fajn vedieť, aký typ účesu chcete počas svadobného dňa mať. Podľa toho si budete ľahšie vedieť vybrať závoj, kvietok do vlasov či iné doplnky.

 

Kedy je ten najvyšší čas na skúšku šiat

Správna doba, kedy začať hľadať svadobné šaty, je veľmi individuálna. Najskôr totiž musíte mať určený termín sobáša, čo sa odvíja od dostupnosti vybranej sály, fotografa, kapely… V každom prípade je však vhodné, aby ste sa na prvú skúšku svadobných šiat vybrali najneskôr pol roka vopred. Môže sa totiž stať, že šaty, ktoré vám sadnú ako uliate, už budú vo vašom termíne svadby objednané. Na každú skúšku šiat je potrebné vopred sa objednať, aby ste mali istotu, že koordinátorka v salóne sa vám bude vedieť na plno venovať.

Aj keď ste nič nenechali na náhodu a na skúšku sa chystáte so starostlivo premyslenou predstavou, ešte nie je nič isté. Pri skúške možno zistíte, že váš vysnívaný model vám vôbec nepristane. V takom prípade však nezúfajte. V ponuke máme množstvo typov šiat, preto vyskúšajte všetky možnosti. Nakoniec možno prídete na to, že aj keď sa vám princeznovský vzhľad modeliek v katalógu vôbec nepozdával, vy s ním vyzeráte dokonale.

Najlepšie prísť bez mejkapu

Len občas sa stáva, že budúca nevesta si svoje vysnívané šaty vyberie hneď tie prvé. Preto sa obrňte poriadnou dávkou trpezlivosti a pripravte sa na hodinu – dve prezliekania. Keďže si pravdepodobne vyskúšate množstvo kusov, bude dobré, ak na skúšku šiat prídete bez mejkapu. Predídete tak zašpineniu šiat, ktoré by znamenalo ich ďalšie čistenie a znehodnocovanie, veď čo ak to budú práve tie vaše vysnívane?

 

Ako vybrať tie pravé

V prvom rade sa poobzerajte po modeloch, aké sa vám páčia. Po ich oblečení už budete lepšie vedieť určiť, či ste sa odhadli správne, alebo sa musíte zmieriť s iným strihom. Prispôsobte model postave a dajte na koordinátorku salóna, ktorá vám poradí, ako zakryť nedostatky a zvýrazniť vaše prednosti. Nezabudnite ani na chrbtovú časť, ktorú budete vystavovať na obdiv najmä pri obrade, a informujte sa o možnostiach vlečky, teda či sa dá vypnúť na šaty alebo úplne odopnúť.

Odporúčame, aby ste sa pri skúšaní len neobzerali v zrkadle. Hýbte sa, tancujte, sadnite si či zohnite sa. Vrťte sa na každú stranu, pretože tak sa budete pohybovať aj na vlastnej svadbe. Odhalíte tak nepríjemné prekvapenia, ktoré by sa vám na sobáši mohli stať – prasknutie šiat, potknutie sa, odtrhnutie ramienka alebo prehnané odhalenie dekoltu. V šatách sa musíte cítiť nielen krásne, ale aj pohodlne a bezpečne, aby ste nemuseli byť celý deň v strehu, či je všetko v poriadku.

Akú farbu svadobných šiat zvoliť

Správny výber farby má veľký vplyv na celkový look nevesty. Tradičná biela je symbolom čistoty a nevinnosti, no nemusíte mať šaty striktne snehobiele. A naopak, „nevesty na druhý pokus“ sa zase nemusia vzdať svojho sna o bielych šatách. Široká škála ponúkaných farieb vám určite popletie hlavu, nenechajte sa však oklamať zábermi z katalógov. Krásna smotanová róba totiž môže opálenej modelke sedieť ako uliata, no nevesta s bledou pleťou v nej bude vyzerať ako smrtka.

Dajte na rady našej koordinátorky a voľte podľa svojej pokožky a farby vlasov. Výber je naozaj veľký, naše svadobné centrum ponúka šaty v bielej, béžovej, slonovinovej, pieskovej, zlatej, striebornej i ružovej farbe a ak túžite po niečom extravagantnejšom, nájdete modré, červené, čierno-biele či rôzne iné farebné róby. Šaty si radšej prezrite aj na dennom svetle, pretože umelé osvetlenie v salóne môže skresľovať.

Vyberte si doplnky

K šatám bezpodmienečne patrí aj adekvátny zvršok, ktorý vám pomôžeme vybrať podľa očakávaného počasia. Máme bohatý výber boleriek, pelerín a kabátikov. Vyskúšajte si ich na oblečenú svadobnú róbu, aby ste sa dokonale zladili, a pripojte aj závoj, klobúčik či inú ozdobu hlavy. Nezabudnite otestovať, ako budete pôsobiť s rukavičkami, a možno vám padne do oka aj niečo z bižutérie. Máme širokú ponuku doplnkov a máte tak skvelú možnosť aj tie najmenšie detaily objednať spoločne so šatami.

Radi vám poradíme v každom detaile. Koordinátorka vám objektívne poradí a usmerní váš výber. Keď si šaty vyberiete priamo v salóne, či objednáte na mieru, dohodneme sa ešte na jednej skúške asi dva týždne pred svadbou, aby sme vám šaty v prípade nečakaných zmien stihli upraviť. A hlavne – dajte na svoje pocity, aby ste sa v deň „D“ cítili prirodzene, štýlovo a pritom krásne sebaistá.